1. Komunikat Metropolity Lubelskiego zapraszający na Marsz dla Życia i Rodziny.
  2. Dziś, z racji trzeciego dnia miesiąca, zapraszamy wieczorem na czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii pw. Bożego Ciała w Józefowie.
  3. W czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała. O godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, następnie wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy. Procesja odbędzie się wewnątrz świątyni.
  4. W piątek, 8 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę, 9 czerwca, w archikatedrze – uroczystość: Rocznica Poświęcenia Kościoła Metropolitalnego. Główne Msze święte o godz. 9.00 i 19.00.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 16.30 w kościele św. Pawła odbędzie się spotkanie uczestników pieszej pielgrzymki do Częstochowy.
  7. W kruchcie katedry będzie można złożyć ofiarę do puszki na rzecz świątyni Opatrzności w Warszawie.

 

Słowo życia:

 

 

Słowo Twoje, Panie, jest prawdą,

uświęć nas w prawdzie

 

Prawda Ewangelii, którą głosi Chrystus jest największą promocją osoby ludzkiej. Porusza do głębi serce człowieka i pragnie zamieszkać w nim jako drogocenny skarb, aby w radości i cierpieniu objawiała się jej przeogromna moc.

Umocnieni błogosławieństwem Boga miejmy odwagę szukać codziennie Jego prawdy, która wyzwala.