1. We wtorek, 31 maja obchodzimy święto Nawiedzenia NMP. Od środy zapraszamy na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Odprawiamy je w dni zwykłe o godz. 18.30, w niedziele o godz. 18.00.

 

  1. W czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała. O godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego, następnie wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy. Procesja odbędzie się wewnątrz świątyni.

 

  1. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na Msze święte o godz. 9.00, 17.00 i 19.00 a następnie na czuwanie Maryjne, z racji trzeciego dnia miesiąca. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W sobotę zaś w liturgii jest wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

  1. W sobotę podczas Mszy świętej o godz. 10.30 ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik udzieli diakonom naszego seminarium święceń prezbiteratu.

 

  1. W sobotę o godz. 20.00, w ramach lubelskiej Nocy Kultury, odbędzie się w naszej Archikatedrze koncert. Wykonawcami będą: Chór Świętego Jana Pawła II pod dyrekcją ks. dr. Tomasza Lisieckiego, na organach będzie grał pan Stanisław Diwiszek – nasz organista.

 

  1. Za tydzień podczas Mszy świętej o godz. 10.00 dzieci klas IV będą obchodzić rocznicę I Komunii św. Zapraszamy dzieci i ich rodziców na spowiedź w piątek o godz. 16.00.

 

  1. W przyszłą niedzielę 5 czerwca będziemy obchodzić wydarzenie parafialne, podczas którego będziemy mieli okazję spojrzeć w swe serce w świetle Chrystusowego miłosierdzia.

 

 

Słowo życia

 

Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca

wydobywa dobro, z obfitości serca mówią Jego usta

 

Człowieka poznaje się po jego słowach. Jeśli mówi sercem, które żyje dla miłości, przynosi owoce dobrych czynów. Niech Pan, żyjący w Eucharystii nam błogosławi, abyśmy byli wytrwali i niezachwiani w czynieniu dobra.