1. We wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte będziemy odprawiali o godz. 7.00, 8.30 10.00, 11.30 17.00 i 19.00. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenie świec. Dzień 2 lutego jest Dniem Życia Konsekrowanego, dlatego ksiądz biskup Józef Wróbel o godz. 15.00 będzie przewodniczył Mszy świętej koncelebrowanej w intencji wszystkich osób życia konsekrowanego.

 

  1. Zapraszamy na czuwanie Maryjne, które odbędzie się w środę, 3 lutego, w godz. od 19.00 do 21.00. Tego dnia przypada wspomnienie św. Błażeja, po Apelu Jasnogórskim chętnym udzielimy specjalnego błogosławieństwa.

 

  1. W piątek obchodzimy wspomnienie św. Agaty. Po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.00 będziemy święcić sól.

 

  1. W tygodniu wypada I piątek miesiąca. O godz. 17.00 odprawimy Mszę świętą z udziałem dzieci. Godzinę wcześniej zapraszamy je na spowiedź.

 

  1. Informujemy, że od 3 lutego będzie czynna zakrystia akustyczna i skarbiec oraz ekspozycja na chórze. Zwiedzający będą zobowiązani do przestrzegania aktualnych obostrzeń sanitarnych.

 

Słowo życia:

 

                              Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie

 

Słowo Boga ma wielką moc w naszym tu i teraz. Kto poddaje się jego działaniu, wyzwala się z logiki świata i patrzy oczyma Boga na drogi, którymi kroczy dziś człowiek. Umocnieni błogosławieństwem Boga, trwajmy mocno w wierze, a będziemy  zdumiewać się owocami Jego działania w nas.