1. We wtorek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte będziemy odprawiali o godz. 7.00, 8.30 10.00, 11.30 17.00 i 19.00. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenie świec. Dzień 2 lutego jest Dniem zakończenia Roku Życia Konsekrowanego, dlatego ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik o godz. 15.00 będzie przewodniczył Mszy świętej koncelebrowanej w intencji wszystkich osób życia konsekrowanego.
  1. Zapraszamy na czuwanie Maryjne, które odbędzie się w środę, 3 lutego, w godz. od 19.00 do 21.00 Modlitwom przewodniczyć będą członkowie Grupy św. Rity. Po zakończonym czuwaniu będzie można otrzymać specjalne błogosławieństwo z racji przypadającego w tym dniu liturgicznego wspomnienia św. Błażeja.
  1. W tym tygodniu wypada I piątek miesiąca. O godz. 17.00 odprawimy Mszę świętą z udziałem dzieci. Godzinę wcześniej rozpoczniemy spowiedź.
  1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać parafialne wydarzenie. W tym dniu w prezbiterium znajdować się będzie kopia obrazu Rembrandta „Powrót syna marnotrawnego”. Podejmiemy refleksję na temat ważnego elementu drogi miłosierdzia, jakim jest przebaczenie.
  1. Dziś obchodzimy 63. Dzień Walki z Trądem. Z tej racji przed archikatedrą młodzież z KSM-u prowadzi zbiórkę ofiar na rzecz osób chorych, którym posługują Siostry Misjonarki Białe w Burkina Faso. Za każdą złożoną ofiarę oraz modlitwę w intencji potrzebujących, serdecznie dziękujemy.
  1. Pracowników Służby Zdrowia zapraszamy na Mszę świętą sprawowaną w ich intencji 2 lutego o godz. 18.00 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej.

 

Słowo życia:

Miłość nigdy nie ustaje, miłość jest największa

Miarą wielkości człowieka jest miłość. Bez niej niczym są wszystkie nasze dzieła, nawet najwspanialsze. Prawdziwa miłość nie lęka się odrzucenia, niewdzięczności i samotności, bo to ona zakorzenia nas w Chrystusie, który do końca nas umiłował. Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy każdego dnia starali się jedynie o miłość, która karmi się ofiarą.