1. W środę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte będziemy odprawiali o godz. 7.00, 8.30 10.00, 11.30 17.00 i 19.00. Podczas każdej Mszy świętej odbędzie się obrzęd poświęcenie świec. Dzień 2 lutego jest Dniem Życia Konsekrowanego, dlatego ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik o godz. 15.00 będzie przewodniczył Mszy świętej koncelebrowanej w intencji wszystkich osób życia konsekrowanego.
  2. Zapraszamy na czuwanie Maryjne, które odbędzie się w czwartek, 3 lutego, w godz. od 19.00 do 21.00. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii Bychawka. Tego dnia przypada wspomnienie św. Błażeja, po Apelu Jasnogórskim chętnym udzielimy specjalnego błogosławieństwa.
  3. W tygodniu wypada I piątek miesiąca. O godz. 17.00 odprawimy Mszę świętą z udziałem dzieci. Godzinę wcześniej zapraszamy je na spowiedź.
  4. W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Agaty. Po Mszy świętej o godz. 9.00 i 19.00 będziemy święcić sól.
  5. 17 października ub. roku  w naszej Archidiecezji rozpoczęła się faza diecezjalna ogłoszonego przez papieża Franciszka Synodu Biskupów Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja. W związku z tym każdy, kto ma pragnienie włączenia się w synod papieski, a mieszka na terenie naszej archidiecezji, może udzielić odpowiedzi na pytania synodalne. Na podstawie tych głosów zostanie opracowana synteza diecezjalna. Odpowiedzi prosimy przesyłać do 15 marca. Szczegóły na stronie internetowej.
  6. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Pomocy Chorym na Trąd. W kruchcie katedry możemy złożyć ofiarę do puszki przeznaczoną na pomoc osobom dotkniętym trądem.

 

Słowo życia:

 

                                                       Miłość nigdy nie ustaje, miłość jest największa

Miarą wielkości człowieka jest miłość. Bez niej niczym są wszystkie nasze dzieła, nawet najwspanialsze. Prawdziwa miłość nie lęka się odrzucenia, niewdzięczności       i samotności, bo to ona zakorzenia nas w Chrystusie, który do końca nas umiłował.
Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy każdego dnia starali się jedynie o miłość, która karmi się ofiarą.