1. W piątek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte będziemy odprawiali o godz. 7.00, 8.30 10.00, 11.30 17.00 i 19.00. Podczas każdej Mszy św. odbędzie się obrzęd poświęcenie świec. Dzień 2 lutego jest Dniem Życia Konsekrowanego, dlatego ksiądz biskup Mieczysław Cisło o godz. 15.00 będzie przewodniczył Mszy świętej koncelebrowanej w intencji wszystkich osób życia konsekrowanego.
  2. Zapraszamy na czuwanie Maryjne, które odbędzie się w sobotę, 3 lutego, w godz. od 19.00 do 21.00 Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii Zemborzyce. Tego dnia przypada wspomnienie św. Błażeja, po Apelu Jasnogórskim chętnym udzielimy specjalnego błogosławieństwa.
  3. Dyrekcja i Nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 24 przy ul. Niecałej 1 w Lublinie informują, że rozpoczęła się rekrutacja do oddziału przedszkolnego przy szkole oraz do klasy I.
    W celu zapisu dziecka serdecznie zapraszamy do sekretariatu szkoły, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-15. Jednocześnie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na Dzień Otwarty, który odbędzie sie dn. 17.02.2018r. /sobota/ w godz. 10-13 w budynku naszej szkoły przy ul. Niecałej 1 w Lublinie
  4. Za chwilę po błogosławieństwie otrzymamy od łączników świeczkę, którą będziemy mogli zapalić od jednej ze świec. Niech ten gest wyrazi moje osobiste pragnienie przyjęcia Ducha Świętego, Jego działania i prowadzenia oraz gotowość współpracy z otrzymanymi od Niego darami. Następnie z zapalonymi świeczkami przejdziemy przez drzwi kościoła, by pójść z płomieniem Ducha Świętego w świat.  Zachęcamy także do zapalenia otrzymanej świecy w swoim domu i modlitwy rodzinnej o umocnienie darów Ducha Świętego (np. Modlitwy św. Jana Pawła II. Znajdziemy ją w gazetce parafialnej).

Słowo życia:

Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie

Słowo Boga ma wielką moc w naszym tu i teraz. Kto poddaje się jego działaniu, wyzwala się z logiki świata i patrzy oczyma Boga na drogi, którymi kroczy dziś człowiek. Umocnieni błogosławieństwem Boga, trwajmy mocno w wierze, a będziemy  zdumiewać się owocami Jego działania w nas.