1. W środę, z racji trzeciego dnia miesiąca, zapraszamy na czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą wierni z parafii Rybitwy. Podczas Mszy o godz. 19.00 będziemy modlić się w intencji solenizantów: księdza biskupa Ryszarda Karpińskiego i księdza prałata Ryszarda Lisa.
  2. W tygodniu wypada I piątek miesiąca. O godz. 17.00 odprawimy Mszę świętą z udziałem dzieci. Tego dnia członkowie Ruchu Światło – Życie organizują ulicami Starego Miasta drogę krzyżową w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Początek o godz. 17.00 na placu Katedralnym, zakończenie Eucharystią o godz. 19.00 w archikatedrze.
  3. Zebranie łączników odbędzie się w za tydzień w niedzielę o godz. 16.00.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy 10 kwietnia. Nauki rekolekcyjne wygłosi o. Mirosław Pilśniak, dominikanin z Warszawy.
  5. Prowadzone przez Archidiecezję Lubelską XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, popularnie zwane Biskupiakiem, zaprasza w dniach 3 i 4 kwietnia zainteresowanych uczniów i rodziców na Dni Otwartych Drzwi.
  6. Informujemy, że z Archikatedry Lubelskiej jest transmitowana Msza święta w dni zwykłe o godzinie 19.00,  w niedzielę o godzinie 11.30.Transmisja obrazu i dźwięku w jakości HD jest dostępna na stronie archikatedry i platformie YouTube.

 

Słowo życia

 

                                                                             Pojednajcie się z Bogiem
To, co dawne,  minęło, a oto wszystko stało się nowe

Bóg, Ojciec miłosierny, mówi dziś do każdego z nas: Wróć do mojego serca,  bo ono należy do ciebie, ciesz się i ufaj mojej miłości, bo ona nigdy nie odstąpi od ciebie.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, prośmy o łaskę pokory i żalu za grzechy, abyśmy stali się nowym stworzeniem w Chrystusie.