1. Czwarta niedziela Wielkiego Postu uświadamia nam, że połowa tego świętego czasu już za nami. Jak wykorzystaliśmy czas modlitwy, postu i jałmużny? Czas nawrócenia i pokuty trwa nadal. Pomocą w dobrym przeżyciu Wielkiego Postu jest słuchanie Słowa Bożego. Okazją ku temu będą rekolekcje wielkopostne, które rozpoczniemy w przyszłą niedzielę. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. Mariusz Nakonieczny, wicedziekan naszego dekanatu. Program na tablicy ogłoszeń.
  2. Od dzisiaj do wtorku trwają rekolekcje dla dzieci. We wtorek we Mszy św. o godz. 9.00 uczestniczyć będą dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 24.
  3. W czwartek o godz. 19.45 zapraszamy do udziału w Szkole Słowa Bożego.
  4. W piątek członkowie Ruchu Światło-Życie organizują drogę krzyżową w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Wyruszy ona o godz. 17.00 z Placu Katedralnego i przejdzie ulicami Starego Miasta. Uczestnicy powrócą do katedry na Mszę św. o godz. 19.00.
  5. W przyszłą niedzielę Eucharystię o godz. 11.30 odprawi bp Mieczysław Cisło w intencji lubelskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości.
  6. Przed miesiącem dwukrotnie w ogłoszeniach pojawiła się prośba o parkowanie przed katedrą na wyznaczonych miejscach. Zwracaliśmy uwagę, iż pozostawianie samochodów wzdłuż aut stojących na środku utrudnia bądź uniemożliwia wjazd i wyjazd innym użytkownikom. Od przyszłej niedzieli parkowanie niezgodne z regulaminem parkingu, będzie karane mandatami.
  7. Przez cały Wielki Post ofiarą do puszki wspieramy dzieła miłosierdzia prowadzone przez Caritas. Zachęcamy do przekazania „Jałmużny Wielkopostnej” dla Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Słowo życia

Bóg nie posłał swego Syna na świat, aby go sądził,

 lecz aby go zbawił

Bóg objawia nam w krzyżu Chrystusa niewyczerpane skarby swojego miłosierdzia. Otwiera je dla tych, którzy w pokorze serca przychodzą do Niego
i w głębi Jego spojrzenia dostrzegają odbicie własnego życia.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy na drodze wielkopostnej pokuty otwierali przed Nim nasze serca, aby napełniały się miłością potężniejszą niż grzech.

10 marca 2024 r.