1. Od jutra rozpoczynają się rekolekcje dla młodzieży. W poniedziałek będzie nabożeństwo Słowa Bożego, we wtorek nabożeństwo pokutne i spowiedź, a w środę Eucharystia. Spotkania będą się odbywać  o godz. 9.30; 11.00; 12.30.Gościem specjalnym będzie dr Jacek Pulikowski. Spotka się on także z dorosłymi: w poniedziałek po Mszy św. o godz. 19.00 w katedrze, a we wtorek o godz. 18.00 w kościele św. Andrzeja Boboli na Czechowie. Zapraszamy.
  2. W tygodniu wypada I piątek miesiąca. O godz. 17.00 odprawimy Mszę świętą z udziałem dzieci, po liturgii – droga krzyżowa w katedrze. Tego dnia członkowie Ruchu Światło – Życie organizują ulicami Starego Miasta drogę krzyżową w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Początek o godz. 17.00 na placu Katedralnym, zakończenie Eucharystią o godz. 19.00 w archikatedrze.
  3. 31 marca w czwartek odbędzie się szkoła Słowa Bożego. Medytację na kanwie tekstu z V Niedzieli Wielkiego Postu poprowadzi ks. prof. Mirosław Wróbel. Zapraszamy!
  4. W tym tygodniu w czwartek o godz. 20.00 odbędzie się zebranie Parafialnego Zespołu Koordynacyjnego.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy 6 kwietnia. Nauki rekolekcyjne wygłosi o. Marcin Wojciechowski, gwardian wspólnoty ojców kapucynów w Lublinie.
  6. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 19.00 będziemy modlić się w intencji solenizantów: księdza biskupa Ryszarda Karpińskiego i księdza prałata Ryszarda Lisa.

Słowo życia

 

                                                                             Pojednajcie się z Bogiem
To, co dawne,  minęło, a oto wszystko stało się nowe

Bóg, Ojciec miłosierny, mówi dziś do każdego z nas: Wróć do mojego serca,  bo ono należy do ciebie, ciesz się i ufaj mojej miłości, bo ona nigdy nie odstąpi od ciebie.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, prośmy o łaskę pokory i żalu za grzechy, abyśmy stali się nowym stworzeniem w Chrystusie.