1. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze św. jak w dni powszednie. Oo. Karmelici z ul. Świętoduskiej – Sanktuarium Świętego Józefa – zapraszają na Mszę św. na godz. 18.00.
  2. W czwartek 23 marca o 19.45 Szkoła Słowa Bożego. Zapraszamy.
  3. W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w archikatedrze o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 17.00 i 19.00. Msza św. o godz. 13.00 dla członków Legionu Maryi. Msza św. o 19.00 z udziałem Chóru Archikatedralnego. Po każdej Mszy św. będzie można włączyć się w dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.
  4. Ten tydzień obfituje w wydarzenia muzyczne o charakterze pasyjnym:
  • Dziś po Mszy św. o 19.00 koncert Cantando nel dolore.
  • W sobotę o godz. 20.00 koncert pasyjny w wykonaniu Lubelskiej Orkiestry Muzyki Rozrywkowej FeelHarmonia. Muzyce towarzyszyć będą fragmenty z objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich. Symfonię Pasyjną skomponował Jakub Wójcik, który podczas koncertu zadyryguje orkiestrą.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 zespół Scholares Minores pro Musica Antiqua z Poniatowej wystawi Misterium Męki Pańskiej. Zapraszamy.
  1. Przy naszej parafii spotykają się Anonimowi Alkoholicy. Jeśli Ty lub osoba Tobie bliska cierpi na uzależnienie alkoholowe, możesz uzyskać wsparcie duchowe i informacje: w każdą niedzielę w godzinach 12.00-13.00 w tzw. Wieczerniku (sala w podwórzu nad garażami).
  2. Przypominamy o możliwości wyjazdu na rekolekcje w Ziemi Świętej w dniach 13-24 czerwca i 5-14 sierpnia br. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii.
  3. W kruchcie katedry możemy nabyć paschaliki i baranki wielkanocne, rozprowadzane przez Caritas. Kupując je – wspieramy potrzebujących.
  4. Od przyszłej niedzieli do środy, czyli od 26 do 29 marca, zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych, które wygłosi ks. dr Damian Chrzanowski z KUL-u.

Słowo życia

Postępujcie jak dzieci światłości. Badajcie, co jest miłe Panu

i nie miejcie udziału w bezowocnych czynach ciemności

Bóg patrzy na serce, człowiek natomiast dostrzega to, co widoczne dla oczu. Potrzebujemy Chrystusa, który mocą swojego Słowa oświeca nasze ciemności i prowadzi nas po właściwych drogach.

Niech Pan nam błogosławi i uzdrawia nas z naszej duchowej ślepoty, abyśmy rozradowali się Jego miłością i szli za Nim – dobrym Pasterzem.

19 marca 2023 r.