1. We wtorek podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ksiądz biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  2. W piątek 19 marca przypada Uroczystość św. Józefa. Zapraszamy na Msze święte o godz. 9.00 i 19.00 oraz na drogę krzyżową „ze św. Józefem” o godz. 18.00. Tego dnia nastąpi inauguracja zapowiedzianego przez papieża Franciszka Roku Rodziny, poświęconego refleksji nad adhortacją o miłości w rodzinie Amoris laetitia. Zakończy się obchodami Dziesiątego Światowego Spotkania Rodzin w czerwcu 2022.
  3. W piątek członkowie Ruchu Światło – Życie organizują ulicami Starego Miasta drogę krzyżową w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Początek o godz. 17.00 na placu Katedralnym, zakończenie Eucharystią o godz. 19.00 w katedrze.
  4. Organizujemy rekolekcje dla małżeństw, które odbędą się w Dąbrowicy k. Lublina w dniach 9 – 11 kwietnia. Szczegóły na plakacie w kruchcie katedry.
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy 24 marca. Nauki rekolekcyjne wygłosi karmelita o. Piotr Nyk.
  6. Jako wyraz solidarności z biednymi, Caritas rozprowadza paschalne baranki z czekolady oraz  małe świece paschalne. Fundusze uzyskane z tego dzieła będą wykorzystane jako pomoc najuboższym.
  7. Za chwilę będziemy zaproszeni, by podejść przed Ikonę Chrystusa i wyznać za świętym Tomaszem: „Pan mój i Bóg mój”, powierzając Bogu swoje życie. Można wziąć tekst rachunku sumienia, który może być pomocą w przygotowaniu do wielkanocnej spowiedzi.

 

Słowo życia

 

Bóg nie posłał swego Syna na świat, aby go sądził,

 lecz aby go zbawił

 

Bóg objawia nam w krzyżu Chrystusa niewyczerpane skarby swojego miłosierdzia. Otwiera je dla tych, którzy w pokorze serca przychodzą do Niego i w głębi Jego spojrzenia dostrzegają odbicie własnego życia.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy na drodze wielkopostnej pokuty mieli odwagę otworzyć przed Nim nasze serca, by je mógł napełnić miłością, która jest potężniejsza od każdego grzechu.