1. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Dziękujemy za modlitwę w intencji powołanych i prosimy o modlitewne wsparcie sprawy nowych powołań.
  2. Dzisiaj rozpoczyna się cykl koncertów pod nazwą IV Lubelska Wiosna Organowa. Pierwszy koncert o godz. 19.45. Wystąpi Przemysław Kapituła z Warszawy.
  3. Jutro rozpoczyna się maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe w naszym sanktuarium odprawiamy w dni powszednie o godz. 18.30, w niedzielę i uroczystości o godz. 18.00.
  4. 1 maja, we wspomnienie św. Józefa Robotnika, Msze św. jak w dzień zwykły.
  5. W środę 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Porządek nabożeństw niedzielny, nie będzie jedynie liturgii o godz. 13.00. Eucharystię o godz. 10.00 w intencji Ojczyzny odprawi arcybiskup Stanisław Budzik. Udział wezmą m.in. przedstawiciele administracji rządowej, samorządowej, władze miasta i służby mundurowe. Msza św. o godz. 19.00 zostanie odprawiona w intencjach zbiorowych. Po niej, jak każdego trzeciego dni miesiąca, zapraszamy na czuwanie Maryjne. Modlitwom do godz. 21.00 przewodniczyć będą wierni z parafii Chodel.
  6. 1 i 3 maja kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  7. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Msze święte jak w dni powszednie.
  8. Od dzisiaj przez cały maj zbierane będą ofiary do puszek na wakacyjne dzieło pomocy dzieciom. Zebrane fundusze przekażemy dla Caritas. W przyszłą niedzielę będzie także możliwość wsparcia operacji serca 10-miesięcznej Karolinki Jakóbczyk, dla zdrowia której nadzieją jest kosztowna kuracja w USA.

Słowo życia:

Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie

i miały je w obfitości

Chrystus Pan, jak Dobry Pasterz, w każdej Eucharystii woła  nas po imieniu, aby karmić nas swoim Słowem i Ciałem. Każdy, kto trwa w Nim, odkrywa piękno swojego powołania w dawaniu siebie braciom.

Umocnieniu Bożym błogosławieństwem, wypraszajmy w tym tygodniu dar nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

30 kwietnia 2023 r.