1. Dziś, w niedzielę Dobrego Pasterza, już po raz 59. obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Pierwszym i podstawowym miejscem, gdzie kształtuje się człowiek, jest rodzina. Tam uczy się wartości, które stają się kluczowe w jego życiu. Od stanu współczesnych rodzin zależy liczba i jakość powołań kapłańskich i zakonnych. Przez cały tydzień podczas nabożeństw majowych będziemy modlić się o nowe, święte powołania w Kościele.
  2. Dziś przypada dzień imienin księdza arcybiskupa Stanisława Budzika. Pamiętajmy w modlitwie o pasterzu naszej archidiecezji, natomiast jutro będziemy obchodzić liturgiczną uroczystość świętego Stanisława biskupa i męczennika. Główne Msze święte odprawimy o godz. 9.00 i 19.00.
  3. Zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się w przyszłą. o godz. 14.30 na dziedzińcu KUL inscenizacją pt.: „Scena pełna życia”, następnie wyruszymy w pochodzie do archikatedry, gdzie o godz. 17.00 rozpocznie się Msza święta w intencji małżeństw i rodzin pod przewodnictwem księdza Biskupa Józefa Wróbla.

 

 

Słowo życia:

Ja jestem Dobrym Pasterzem.

Moje owce nie zginą na wieki, Ja daję im życie wieczne

 

Chrystus Pan gromadzi nas wokół siebie i umacnia, abyśmy żyli dla miłości bezinteresownej, gotowej do poświęcenia i ofiary. Trwajmy przy Chrystusie, Dobrym Pasterzu, aby wciąż na nowo odkrywać piękno swojego powołania i świadczyć o nim wobec ludzi.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, wypraszajmy w tym tygodniu dar nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.