1. Niedziela Dobrego Pasterza jest okazją do modlitwy o powołania, szczególnie kapłańskie, do życia konsekrowanego i misyjnego. Powołania są znakiem żywej wiary oraz Bożego błogosławieństwa. Dziękujemy za dzisiejszą obecność i świadectwo realizacji powołania Siostrom Służkom Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Dziękujemy za modlitwę o powołania i za powołanych.
  2. We wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha – głównego Patrona Polski, w czwartek – święto św. Marka Ewangelisty. Msze św. jak w dni powszednie.
  3. Spotkanie Rady Duszpasterskiej rozpocznie się w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 Koronką do Bożego Miłosierdzia w kaplicy Najświętszego Sakramentu.
  4. W niedzielę 28 kwietnia po raz piąty rozpocznie się w Archikatedrze cykl koncertów organowych pod nazwą Lubelska Wiosna Organowa. Za tydzień o godz. 18.00 wystąpi Paweł Moszkowicz z Warszawy. Wstęp wolny. Koncerty będą transmitowane na kanale YouTube Archikatedry. Serdecznie zapraszamy [więcej].
  5. XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, tzw. Biskupiak, zaprasza uczniów kończących naukę w szkołach podstawowych na Dzień Otwartych Drzwi, który rozpocznie się w środę 24 kwietnia o godz. 12.00. Szczegóły na plakacie i stronie internetowej szkoły. Biskupiak to jedyne katolickie liceum publiczne prowadzone przez naszą Archidiecezję. Oprócz solidnego przygotowania do matury zapewnia dobrą atmosferę oraz troskę o wychowanie w poszanowaniu wartości zgodnych z wiarą katolicką.
  6. Fundacja Dwanaście Kroków zaprasza na I Ogólnopolskie Sympozjum poświęcone programowi duchowego i psychologicznego wsparcia 12 kroków ku pełni życia – Wreszcie żyć, które odbędzie się w auli Caritas 27 kwietnia br. w godz. 10.00-17.00. Zaproszone są osoby szukające wsparcia psychicznego i duchowego oraz pragnące skutecznie pomagać innym. Szczegółowe informacje na plakacie i stronie internetowej: 12krokow.net.

Słowo życia:

Ja jestem Dobrym Pasterzem.

Życie moje oddaję za owce

Chrystus gromadzi nas podczas Eucharystii, abyśmy z Niego czerpali moc i wciąż na nowo odkrywali piękno naszego powołania. Trwajmy w Chrystusie, Dobrym Pasterzu, abyśmy razem z Nim czynili nasze życie darem dla braci.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, módlmy się o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

21 kwietnia 2024 r.