1. Kościół w niedzielę Dobrego Pasterza, wzywa do modlitw o dobre i liczne powołania do służby w Kościele. Szczególną modlitwą obejmijmy nasze Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie.
  2. W poniedziałek 8 maja przypada uroczystość świętego Stanisława biskupa i męczennika. Główne Msze święte odprawimy o godz. 9.00 i 19.00. Jest to dzień imienin arcybiskupa Stanisława Budzika. Pamiętajmy w modlitwie o pasterzu naszej diecezji.
  3. W środę podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ksiądz biskup Ryszard Karpiński udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Spowiedź kandydatów, świadków oraz rodziców będzie we wtorek o godz. 18.00.
  4. W czwartek o godz. 20.00 odbędzie się spotkanie parafialnego Zespołu Koordynacyjnego.
  5. W sobotę przypada 100. rocznica objawień Fatimskich. Centralne uroczystości diecezjalne odbędą się w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Lublinie 13 maja o godz. 18.00.

 

Słowo życia:

Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie

i miały je w obfitości

 

Chrystus Pan, jak Dobry Pasterz, w każdej Eucharystii woła  nas po imieniu, aby karmić nas swoim Słowem i Ciałem. Każdy, kto trwa w Nim, odkrywa piękno swojego powołania w dawaniu siebie braciom.

Umocnieniu Bożym błogosławieństwem, wypraszajmy w tym tygodniu dar nowych powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.

Dziś ponad 60. osobowa grupa dzieci przyjmuje I Komunię św. Jest to wielki dzień w ich życiu. Niech Jezus Chrystus, który przychodzi do czystych serc naszych dzieci będzie w tym dniu najważniejszy. Niech uroczystość domowa będzie miała także charakter religijny. Gratulujemy rodzicom dobrze spełnionego obowiązku przekazywania wiary.    Przez cały tzw. „Biały Tydzień” dzieci będą przychodziły na godz. 17.00. Każdy dzień będzie miał swój temat. Rodzicom dzieci I-Komunijnych składamy serdeczne Bóg zapłać za dar ołtarza.