1. Dziś Msze święte odprawiamy tylko rano do godz.13.00. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy, która ma charakter religijny, gdyż jest pamiątką owej nocy, w której narodził się Jezus Chrystus. Jest piękny zwyczaj, że stół wigilijny zdobi świeca Caritas. Wieczerzę powinniśmy rozpocząć wspólną modlitwą, następnie odczytać fragment Ewangelii opisujący Narodzenie Jezusa. Niech dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń będzie okazją do darowania sobie krzywd i urazów, do wzajemnego podziękowania za otrzymane od siebie dobro.
  2. O północy odprawimy na Mszę świętą pasterską. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego sumę pontyfikalną z udziałem kapituły o godz. 11.30 odprawi Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik. Tego dnia nie będzie Mszy świętej o godz. 6.00 rano.
  3. We wtorek 26 grudnia – Uroczystość św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze święte będziemy odprawiali w porządku niedzielnym.
  4. W środę przypada Uroczystość św. Jana Ewangelisty – Patrona tej świątyni (obok św. Jana Chrzciciela) – nasz odpust parafialny. Msze święte będziemy odprawiali: pierwszą o godz. 7.00, następnie o godz. 8.30,10.00 i sumę o godz. 11.30. Wieczorem o godz. 17.00 i 19.00. Tę Mszę świętą odprawimy Mszę świętą w intencji wszystkich zmarłych, którzy odeszli od nas w mijającym 2017 roku, godzinę wcześniej za tych zmarłych odmówimy różaniec. Przez cały dzień, podczas każdej Mszy świętej, będziemy święcić wino.
  5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Świętej Rodziny. O godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji małżeństw, które w mijającym roku zawarły w archikatedrze sakramentalny związek małżeński. Jest to ostatni dzień 2017 Roku. O godz. 19.00 odprawimy Mszę świętą oraz nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Przed Bogiem, który jest Panem czasu uklękniemy i przeprosimy za wszelkie zło minionego roku, następnie podziękujemy w uroczystym Te Deum za wszelkie łaski otrzymane od Boga oraz poprosimy, byśmy następny rok przeżyli odkrywając obecność i dary Ducha Świętego w Kościele, w świecie i w naszym osobistym życiu.

Słowo życia

Oto ja Służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego słowa

Na świętowanie Narodzin Boga z nami prowadzi nas Maryja. W głębokim uniżeniu i całym sercem wypowiada Bogu swoje „fiat” zdając się całkowicie na Niego. Ona jest dla nas wzorem oczekiwania i przyjęcia Pana Jezusa. Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy szczególnie w tych ostatnich dniach Adwentu trwali przy Maryi i razem z Nią oczekiwali na  Noc Bożego Narodzenia, a nasze serca staną się mieszkaniem Boga miłości i pokoju.