1. Nauki rekolekcyjne będą głoszone dziś podczas wszystkich Mszy świętych, zaś w poniedziałek i wtorek o godz. 6.15, 9.00 i 19.00.
  2. W czwartek wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte będziemy odprawiali tylko rano do godz. 9.00. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Niech modlitwa i dzielenie się opłatkiem otwiera nasze serca na miłość i pojednanie, zapalona świeca Caritas niech będzie wyrazem więzi z tymi, którzy nie będą mogli w tym roku zasiąść razem z nami przy wigilijnym stole. O północy Mszę świętą pasterską będzie celebrował ks. biskup Ryszard Karpiński. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego sumę pontyfikalną z udziałem kapituły      o godz. 11.30 odprawi ks. arcybiskup Stanisław Budzik. Tego dnia nie będzie Mszy świętej   o godz. 6.00 rano. W Uroczystość św. Szczepana Msze święte będziemy odprawiali w porządku niedzielnym.
  3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość św. Jana Ewangelisty – Patrona tej świątyni – nasz odpust parafialny. Mszę świętą o godz. 19.00 odprawimy w intencji wszystkich zmarłych, którzy odeszli od nas w mijającym 2020 roku, godzinę wcześniej za tych zmarłych odmówimy różaniec. Przez cały dzień, podczas każdej Mszy świętej, będziemy święcić wino. W przyszłą niedzielę w kalendarzu liturgicznym obchodzimy Święto Świętej Rodziny.         O godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji małżeństw, które w mijającym roku zawarły w archikatedrze sakramentalny związek małżeński.
  4. Informujemy, że z racji obostrzeń sanitarnych Msza święta 31 grudnia na zakończenie Starego Roku zostanie odprawiona o godz. 17.00.
  5. W kruchcie katedry można nabyć święcę Caritas.

 

Słowo życia

Oto ja Służebnica Paska, niech mi się stanie według Twego słowa

 

Na świętowanie Narodzin Boga z nami prowadzi nas Maryja. W głębokim uniżeniu i całym sercem wypowiada Bogu swoje „fiat” zdając się całkowicie na Niego. Ona jest dla nas wzorem oczekiwania i przyjęcia Pana Jezusa. Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy szczególnie w tych ostatnich dniach Adwentu trwali przy Maryi i razem z Nią oczekiwali na  Noc Bożego Narodzenia, a nasze serca staną się mieszkaniem Boga miłości i pokoju.