1. Z racji na Wigilię, Msze święte odprawiamy dziś do godz. 13.00. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy, która jest czuwaniem w świętą noc Bożego Narodzenia. Wigilijne spotkania rozpocznijmy od wspólnej modlitwy, odczytajmy fragment Ewangelii św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa (Łk 2,1-14). Nie zapomnijmy także o wigilijnej świecy Caritas. Życzymy dobrych, pełnych ciepła i życzliwości spotkań przy wigilijnym stole.
  2. Najserdeczniejsze życzenia składamy wigilijnym solenizantom: Adamom i Ewom. Życzliwą modlitwą ogarniamy ks. Prałata Adama Lewandowskiego, byłego proboszcza naszej parafii. W jego intencji odprawimy Mszę św. o godz. 11.30.
  3. O północy zapraszamy na Pasterkę, która jest pierwszą Mszą Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Wcześniej o30 Nowenna do Dzieciątka Jezus. Mszę św. o godz. 11.30, z udziałem Kapituły Archikatedralnej, odprawi Arcybiskup Stanisław Budzik.
  4. We wtorek 26 grudnia – Uroczystość św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze św. w porządku niedzielnym. 25 i 26 grudnia nie będzie Mszy św. o godz. 6.00.
  5. W środę 27 grudnia przypada odpust parafialny ku czci św. Jana Ewangelisty, który wraz ze św. Janem Chrzcicielem, jest Patronem katedry. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00 11.30, 17.00 i 19.00. Sumę o 11.30 odprawi bp Adam Bab. Eucharystię o 19.00 odprawimy w intencji parafian zmarłych w 2023 r. O 18.00 w ich intencji odmówimy różaniec. Do tej Mszy św. zbiorowej można dołączyć imiona naszych zmarłych. Zgodnie z tradycją, podczas każdej Mszy św. będziemy święcić wino. Zapraszamy do świętowania Bożego Narodzenia i odpustu parafialnego w archikatedrze.
  6. W przyszłą niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny. Świętowanie rozpoczniemy już w sobotę o godz. 18.15 od wspólnego wielopokoleniowego kolędowania. Zapraszamy całe rodziny, zwłaszcza dzieci, rodziców, babcie i dziadków. Razem śpiewać będziemy polskie kolędy. Więcej informacji o tym wydarzeniu na tablicy ogłoszeń i w internecie.
  7. W niedzielę 31 grudnia o godz. 13.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji małżeństw zawartych w mijającym roku w archikatedrze. Jest to zarazem ostatni dzień 2023 r. O godz. 19.00 odprawimy Mszę św. i nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Boga, który jest Panem czasu, przeprosimy za zło minionego roku oraz uwielbiać będziemy w uroczystym Te Deum za otrzymane łaski. To także okazja do prośby o Boże błogosławieństwo na Nowy Rok.

Słowo życia

Oto ja Służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego słowa

Na świętowanie Narodzin Boga z nami prowadzi nas Maryja. W głębokim uniżeniu i całym sercem wypowiada Bogu swoje „fiat”, zdając się całkowicie na Niego. Ona jest dla nas wzorem oczekiwania i przyjęcia Pana Jezusa. Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy trwali przy Maryi i razem z Nią oczekiwali na Noc Bożego Narodzenia, a nasze serca staną się mieszkaniem Boga miłości i pokoju.

24 grudnia 2023 r.