1. Nauki rekolekcyjne będą głoszone dziś podczas wszystkich Mszy świętych, zaś w poniedziałek i wtorek o godz. 6.15, 9.00 i 19.00.
  2. W piątek wigilia Bożego Narodzenia. Msze święte będziemy odprawiali tylko rano            do godz. 9.00. Wieczorem zasiadamy do wigilijnej wieczerzy. Niech modlitwa i dzielenie się opłatkiem otwiera nasze serca na miłość i pojednanie, zapalona świeca Caritas niech będzie wyrazem więzi z tymi, którzy nie będą mogli w tym roku zasiąść razem z nami przy wigilijnym stole. O północy zapraszamy na Mszę świętą pasterską – po liturgii na wspólne kolędowanie. W Uroczystość Narodzenia Pańskiego sumę pontyfikalną z udziałem kapituły o godz. 11.30 odprawi ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik. Tego dnia nie będzie Mszy świętej   o godz. 6.00 rano. W niedzielę 26 grudnia przypada Uroczystość Świętej Rodziny. O godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji małżeństw, które w mijającym roku zawarły w archikatedrze sakramentalny związek małżeński.
  3. W poniedziałek 27 grudnia wypada Uroczystość św. Jana Ewangelisty – Patrona tej świątyni – nasz odpust parafialny. Zapraszamy na uroczystą sumę o godz. 11.30.  Mszę świętą o godz. 19.00 odprawimy w intencji wszystkich zmarłych, którzy odeszli od nas w mijającym 2021 roku, godzinę wcześniej za tych zmarłych odmówimy różaniec. Przez cały dzień, podczas każdej Mszy świętej, będziemy święcić wino.
  4. W kruchcie katedry można nabyć święcę Caritas, zaś członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy naszej parafii przygotowali siano przeznaczone na stół wigilijny.

 

Słowo życia

Błogosławiona jesteś między niewiastami

i błogosławiony jest owoc Twojego łona

 

 

 

Przez Maryję wypełniły się obietnice dane ojcom. Ona uczy nas, że Pan przychodzi do nas w drugim człowieku, który w ubóstwie i pokorze wypełnia Jego wolę. Umocnieni Bożym błogosławieństwem, idźmy razem z Maryją, na świętowanie narodzin Boga z nami.