XVII Niedziela zwykła

1. W dniu dzisiejszym po raz drugi obchodzimy z woli papieża Franciszka Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Niech hasło tego dnia: „Jestem z tobą przez wszystkie dni” uświadamia nam wagę wszelkich działań wyrażających naszą bliskość i życzliwość wobec osób starszych.
2. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę do 25 lipca trwają w parafiach. Od 26 lipca przed katedrą czynny będzie sekretariat pielgrzymki.
3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
• w poniedziałek św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa
• we wtorek świętych Joachima i Annę, rodziców NMP
• w piątek św. Martę
Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.
4. W poniedziałek obchodzą imieniny: proboszcz archikatedry – ks. Krzysztof Kwiatkowski i wikariusz – ks. Krzysztof Flis. Msza święta imieninowa w intencji ks. Krzysztofa Flisa zostanie odprawiona w poniedziałek o godz. 19.00, zaś w intencji księdza proboszcza modlić się będziemy w dniu 6 sierpnia o godz. 19.00, podczas uroczystego obrzędu wprowadzenia w posługiwanie we wspólnocie parafialnej.
5. Z racji 23. Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa modlimy się o mądrość i rozsądek dla kierowców i innych uczestników ruchu drogowego. Liturgię zakończy modlitwa i błogosławieństwo. Następnie pojazdy zaparkowane na placu katedralnym zostaną pokropione wodą święconą. Kierowcy otrzymają pamiątkę z wizerunkiem św. Krzysztofa. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczamy na rzecz fundacji Miva Polska, która wspiera misjonarzy w zakupie pojazdów niezbędnych w krajach misyjnych.

Słowa życia

Proście, a będzie wam dane;
szukajcie, a znajdziecie;
kołaczcie, a otworzą wam

W Chrystusie staliśmy się dziećmi Boga, dobrego i miłosiernego Ojca. Wołajmy do Niego wytrwale, w radości i w cierpieniu, a otrzymamy w darze Ducha Świętego, który nauczy nas chodzić Bożymi drogami.
Umocnieni błogosławieństwem Boga, otwierajmy się każdego dnia na Jego obecność i powierzajmy się Jego troskliwej opiece.