1. Do 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Dziś o godz. 15.00 w naszej archikatedrze, pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Budzika, odbędzie się centralne nabożeństwo ogólnopolskich obchodów Tygodnia. Program ekumenicznych spotkań modlitewnych w Lublinie znajdziemy na plakacie w kruchcie katedry.
  2. Po Mszach św. o 10.00 i 11.30 harcerki ze Stowarzyszenia Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” zapraszają na kiermasz ciast.
  3. Zapraszamy na kolejne wydarzenia w ramach programu Ars Chori. Dziś podczas Mszy św. o godz. 17.00 wystąpi chór UMCS, o godz. 19.00 sopran Maria Kopińska, za tydzień o 17.00 chór Cordi est z parafii pw. św. Józefa z Łęcznej. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
  4. W środę 25 stycznia przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Odpust w Parafii św. Pawła. W archikatedrze o godz. 19.00 bp Adam Bab odprawi Mszę św. w intencji III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. We czwartek 26 stycznia o godz. 19.45 odbędzie się Szkoła Słowa Bożego.

 

Słowo życia:

Pan moim światłem i zbawieniem moim

Szczęśliwy jest człowiek, który słyszy w swoim sercu wołanie Chrystusa: Pójdź za mną! Wie on, że tylko Chrystus jest w stanie nadać sens temu, co w życiu jest niezrozumiałe i uzdrowić to, co słabe i chore.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy mieli odwagę zapraszać codziennie Chrystusa do naszego życia i budować relacje przyjaźni z ludźmi.

22 stycznia 2023 r.