1. Papież Franciszek ustanowił III niedzielę zwykłą w ciągu roku jako poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma św. Przypominamy, że w każdy trzeci czwartki miesiąca odbywa się w katedrze Szkoła Słowa Bożego.
  2. Dziś o godz. 15.00 odbędzie się zebranie Rady Duszpasterskiej.
  3. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Podczas każdej Mszy świętej odbędzie się obrzęd poświęcenie świec, natomiast po Mszy świętej o godz. 10.00 dzieci z naszej szkoły przygotowały jasełka. Zapraszamy,  Dzień 2 lutego jest Dniem Życia Konsekrowanego, dlatego o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza święta koncelebrowana w intencji wszystkich osób życia konsekrowanego.
  4. W minioną środę została uroczyście otwarta ekspozycja na chórze katedry. Dziś, po każdej Mszy świętej, będzie można zobaczyć eksponaty, między innymi: wota krzyża Trybunalskiego, jedne z najstarszych ksiąg parafialnych, parasol precesyjny, a także makietę nieistniejącego kolegium jezuickiego oraz wiele innych cennych zabytków. Zapraszamy dziś i każdego dnia od wtorku do soboty w godz. 10.00 – 16.00. Jednocześnie ostrzegamy, że na chór prowadzą kręte, wysokie schody.
  5. Dobiega końca remont organów. Dziś wieczorem, w ramach koncertów Ars Chori, nasz organista, p. Stanisław Maryjewski, wykona utwory, w których usłyszymy pełne brzmienie naszych organów, które otrzymały nowe życie.
  6. Generalny remont naszej świątyni trwa od 1998 r. Uroczyste zakończenie dzieła renowacji archikatedry nastąpi 24 lutego.

 

Słowo życia:

Pan moim światłem i zbawieniem moim

 

Szczęśliwy jest człowiek, który każdego dnia na nowo słyszy w swoim sercu wołanie Chrystusa: Pójdź za mną! Wie on, że tylko Chrystus jest w stanie nadać sens nawet temu, co w naszym życiu jest niezrozumiałe i uzdrowić to, co w nas jest słabe i chore.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy mieli odwagę zapraszać codziennie Chrystusa do naszego życia i budować relacje przyjaźni z ludźmi.