1. Papież Franciszek ustanowił III niedzielę zwykłą Niedzielą Słowa Bożego. Słowo Boże, słuchane i celebrowane, zwłaszcza w Eucharystii – pisze papież Franciszek – karmi i umacnia wewnętrznie chrześcijan, oraz czyni ich zdolnymi do prawdziwego świadectwa ewangelicznego w życiu codziennym. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma św.
  2. W poniedziałek, 25 stycznia, przypada święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zapraszamy na Msze święte o godz. 9.00 i 19.00.
  3. Z radością informujemy, że od najbliższego tygodnia w każdy wtorek, co tydzień w naszym sanktuarium będzie odprawiane nabożeństwo ku czci św. Józefa. Modlić się będziemy za Kościół, rodziny a także w osobistych intencjach. Zapraszamy: wtorek, godz. 18.30. Dziś każdy może otrzymać obrazek św. Józefa, który jest kopią katedralnego obrazu. Na odwrocie znajdziemy tekst modlitwy za rodziny, oraz o dobrą śmierć. Obrazki znajdują się przy ołtarzu z obrazem św. Józefa.
  4. Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje w dniu dzisiejszym zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji.

 

Słowo życia:

Przemija postać tego świata.

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię

 

Uczniowie Jezusa żyją na ziemi, ale uważają się za obywateli nieba. Każdego dnia wsłuchują się w Słowa Jezusa, aby chodzić Jego drogami i przemieniać ten świat świadectwem życia prawdziwie ewangelicznego.

Niech Bóg pamięta o nas w swoim miłosierdziu i nam błogosławi, abyśmy w radości i cierpieniu podążali za Jezusem.