1. Papież Franciszek ustanowił III niedzielę zwykłą Niedzielą Słowa Bożego. Jesteśmy zaproszeni do ponownego odkrywania i pogłębienia znaczenia Biblii w życiu Kościoła i w osobistym życiu człowieka. Zachęcamy do codziennej lektury Pisma św., a także do udziału w Szkole Słowa Bożego, która odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 19.45.
  2. We wtorek obchodzimy święto Nawrócenia św. Pawła. Zapraszamy na Msze święte o godz. 9.00 i 19.00. Jest to dzień odpustu w sąsiedniej parafii przy ul. Bernardyńskiej.
  3. Trwa III Synod Archidiecezji Lubelskiej. Jest on okazją dla parafii i diecezji, aby spotkać się, doświadczyć i przeżyć wspólnie drogę synodalną. Synod oznacza „podróżowanie razem” i polega na słuchaniu Ducha Świętego i siebie nawzajem, aby rozeznać drogę, którą mamy podążać. W najbliższy wtorek, 25 stycznia zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich zaangażowanych w prace Synodu.

 

Słowo życia:

 

Wszyscy zostaliśmy ochrzczeni w jednym Duchu,

 aby stanowić jedno Ciało

 

W Kościele Chrystusa Pana nikt nie może czuć się niepotrzebny. Każdy ma do spełnienia swoją niepowtarzalną misję, zgodną z jego powołaniem.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy codziennie karmili się Jego Słowem i napełniali Jego Duchem, a potem byli świadkami pojednania i pokoju pośród ludzi.