1. W piątek przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte w naszym sanktuarium będziemy odprawiali w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy świętej będzie możliwość włączenia się w dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.
    2. W piątek 25 marca, podczas celebracji pokutnej o godz. 17.00 w Bazylice św. Piotra, Papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego aktu w tym samym dniu w Fatimie dokona Kardynał Konrad Krajewski, jako wysłannik Ojca Świętego. W Archikatedrze Lubelskiej uczyni to Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik. Zapraszamy na godz. 17.00, by wspólnie z Pasterzem Archidiecezji dokonać Aktu Zawierzenia i modlić się w intencji pokoju na świecie.
    3. W piątek 25 marca po raz ósmy wyruszy z Lublina Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą  świętą w Archikatedrze o godz. 19.00. Chętni mogą zgłaszać się poprzez stronę internetową.
    4. Liceum Śródziemnomorskie przy ul. Kowalskiej organizuje dzień otwarty Szkoły. Zapraszamy uczniów ósmych klas w sobotę w godz. 10.00 – 13.00.
    5. W dniach od 28 do 30 marca będziemy gościli dr. Jacka Pulikowskiego. Jest on autorem poczytnych książek i artykułów w licznych czasopismach katolickich oraz uczestnikiem audycji radiowych i telewizyjnych na tematy rodzinne, popularny mówca spotykający się z młodzieżą, narzeczonymi i małżeństwami. U nas w katedrze spotka się z młodzieżą w godzinach przedpołudniowych, wieczorem po Mszy świętej o godz. 19.00 z małżeństwami.
    6. W kruchcie katedry można nabyć baranki wielkanocne i świece paschalne. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na pomoc uchodźcom ze Wschodu.

 

 

Słowo życia:

Miłosierny jest Pan i łaskawy

On Twoje życie ratuje od zguby

 

Bóg jest Miłością miłosierną, daje nam czas łaski i szansę nawrócenia. On wciąż wierzy w człowieka i ma nadzieję, że wyda on dobry owoc, pomimo rozczarowań jakich Mu nieustannie dostarcza.
Niech Pan miłosierny nam błogosławi, niech objawi nam swoje Imię i rozerwie kajdany zła, w jakie uwikłaliśmy się.