1. Naszej wierze w Kościół poświęcone będzie wydarzenie przyszłej niedzieli. Do domów naszych parafian dotrze kolejny list Z Maryją ku wspólnocie. Dzisiaj na godz. 16.00 zapraszamy wszystkich łączników do sali nr 2.
  2. W czwartek 16 marca o godz. 19.00 bp Mieczysław Cisło udzieli sakramentu bierzmowania przygotowanym osobom dorosłym.
  3. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy spod archikatedry w piątek 17 marca, po Mszy św. o godz. 19.00. Liturgii przewodniczyć będzie abp Stanisław Budzik. Zapisy uczestników w internecie. Szczegóły znajdziemy na plakacie w kruchcie katedry.
  4. Przyszła niedziela – 19 marca – to dzień św. Józefa. Mszę św. w intencji Rzemieślników i ich rodzin o godz. 11.30 odprawi abp Stanisław Budzik. Udział zapowiedział Związek Piłsudczyków. Podczas liturgii wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Związku. Liturgiczny obchód Uroczystości św. Józefa w tym roku jest przeniesiony na 20 marca.
  5. Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków w Lubinie zaprasza na koncert „Cantando nel dolore”, który odbędzie się 19 marca po Mszy św. o 19.00. Koncert wpisuje się swoim charakterem w czas Wielkiego Postu.
  6. W niedzielę 26 marca, w pierwszy dzień parafialnych rekolekcji, o godz. 16.00, zespół Scholares Minores pro Musica Antiqua z Poniatowej wystawi Misterium Męki Pańskiej. Zapraszamy.
  7. Michał Zybała wraz ze Wspólnotą Miłości Ukrzyżowanej organizuje dwie tury rekolekcji w Ziemi Świętej: 13-24 czerwca br. „Szlakiem Ewangelii” i 5-14 sierpnia „Szlakiem Starego Testamentu”. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt w zakrystii.

Słowo życia:

Panie, daj nam wody żywej, byśmy nie pragnęli

 Z przebitego boku Chrystusa wypływają strumienie wody żywej, dla nas, pielgrzymujących do ziemi Bożych obietnic. To w nich jest moc Ducha Świętego, która oczyszcza nas z grzechu i uzdalnia do życia w miłości.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy usłyszeli Jego głos, pełen dobroci i miłosierdzia i powrócili do korzeni naszej wiary.

12 marca 2023 r.