1. W poniedziałek przeżywać będziemy liturgiczną Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP przeniesioną z dzisiejszego dnia, III Niedzieli Wielkiego Postu. Zapraszamy na uroczyste Msze święte o godz. 9.00 i 19.00.
  2. We sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte w naszym sanktuarium będziemy odprawiali: pierwszą o godz. 7.00, następnie o godz. 8.30, 10.00 i 11.30. Po południu o godz. 17.00 i 19.00. Po każdej Mszy świętej będzie możliwość włączenia się w dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.
  3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.
  4. Już w najbliższy piątek 24 marca po raz trzeci wyruszy z Lublina Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się Mszą  świętą pod przewodnictwem księdza biskupa Mieczysława Cisło w  archikatedrze o godz. 19.00. Chętni mogą zgłaszać się poprzez stronę internetową. Szczegóły na plakatach.
  5. Za tydzień przeżywać będziemy kolejne wydarzenie, w czasie którego będziemy zaproszeni do odkrywania Boga obecnego w naszych słabościach po to, byśmy mogli być Jego świadkami w życiu naszych bliźnich.

 

 

Słowo życia:

Panie, daj nam wody żywej, byśmy nie pragnęli

 

 

Z przebitego boku Chrystusa wypływają strumienie wody żywej, dla nas, pielgrzymujących do ziemi Bożych obietnic. To w nich jest moc Ducha Świętego, która oczyszcza nas z grzechu i uzdalnia do życia w miłości.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy usłyszeli Jego głos, pełen dobroci i miłosierdzia i powrócili do korzeni naszej wiary.