1. Informujemy, że z uwagi na rosnące zagrożenie epidemiologiczne, ks. biskup nie będzie udzielał jutro sakramentu bierzmowania osobom dorosłym. Jednocześnie odwołujemy coniedzielne spotkania formacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Przygotowanie będzie kontynuowane poprzez multimedia. Odwołujemy także Szkołę Słowa Bożego.
  2. W trosce o bezpieczeństwo osób uczestniczących w nabożeństwach w archikatedrze, stosownie do zaleceń władz państwowych i kościelnych podjęliśmy stosowne kroki, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Każdego dnia ławki, konfesjonały a także drzwi i klamki są dezynfekowane. Duszpasterze dezynfekują także swoje ręce przed i po nabożeństwach. Przypominamy, że każdego dnia jest transmitowana przez internet Msza święta z archikatedry: w dni zwykłe o godz.9.00 i 19.00 zaś w niedziele o 11.30 i 19.00 oraz nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Jednocześnie informujemy, że gdyby zgromadziła się większa liczba wiernych, istnieje możliwość udziału w liturgii Mszy świętej w podziemiach katedry.
  3. W czwartek 19 marca przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. O godz. 19.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta. Będziemy się modlić za cały Kościół święty, także o światło Ducha Świętego dla księdza biskupa Józefa Wróbla, z okazji jego imienin.

 

Słowo życia:

Panie, daj nam wody żywej, byśmy nie pragnęli

Z przebitego boku Chrystusa wypływają strumienie wody żywej, dla nas, pielgrzymujących do ziemi Bożych obietnic. To w nich jest moc Ducha Świętego, która oczyszcza nas z grzechu i uzdalnia do życia w miłości.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy usłyszeli Jego głos, pełen dobroci i miłosierdzia i powrócili do korzeni naszej wiary.