1. III niedziela wielkanocna rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego celem jest refleksja nad znaczeniem Słowa Bożego zarówno w życiu Kościoła jak i osobistym każdego z nas. Przypominamy, że w archikatedrze raz w miesiącu ks. prof. Mirosław Wróbel prowadzi Szkołę Słowa Bożego. Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek 27 kwietnia ok. 19.45. Zachęcamy do lektury Biblii indywidualnie i wspólnotowo, np. w grupach sąsiedzkich.
  2. We wtorek 25 kwietnia bp Adam Bab odprawi o godz. 19.00 Mszę św. w intencji III Synodu Archidiecezji Lubelskiej.
  3. W środę 26 kwietnia o godz. 10.00 dziękczynna Eucharystia w ramach obchodów 105-lecia Szkoły Podstawowej nr 24. Liturgii przewodniczyć będzie bp Adam.
  4. W piątek 28 kwietnia, w dniu zakończenia roku szkolnego dla maturzystów, o godz. 8.00 odprawimy Mszę św. w intencji uczniów klas maturalnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. 28 kwietnia o godz. 11.00 Mszę św. w intencji mieszkańców Lublina odprawi abp Stanisław Budzik. Liturgia rozpoczyna obchody Lubelskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej organizowanego przez Miasto Lublin. Po Mszy św. Korowód Międzypokoleniowy wyruszy z Placu Łokietka na Plac Litewski.
  6. W przyszłą niedzielę od godz. 8.00 do 14.00, w ramach tzw. białej niedzieli, gościć będziemy studentów koła naukowego Lubelskiej Akademii WSEI. Będzie możliwość bezpłatnych badań i konsultacji medycznych.

 Słowa życia:

Ukaż nam, Panie, Twoją ścieżkę życia

Zmartwychwstały Pan żyje pośród nas i objawia swoją moc. Niech Jego Słowo rozprasza nasze ciemności, a Jego Ciało niech stanie się dla nas Chlebem Życia.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, nieśmy radość paschalną naszym braciom.

23 kwietnia 2023 r.