1. Dziś, w III niedzielę wielkanocną, rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego celem jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Przypominamy, że w archikatedrze każdego miesiąca odbywa się Szkoła Słowa Bożego. Najbliższe spotkanie odbędzie się 23 maja o godz. 20.00.
  2. W środę przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski. Jest to dzień imienin naszego Pasterza, księdza arcybiskupa Stanisława Budzika. Wdzięczną modlitwą ogarnijmy Jego posługę pasterską pośród nas.
  3. W czwartek, 9 maja o godz. 19.00 ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik udzieli młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania. Przez cały rok szkolny młodzież była przygotowywana w małych grupach formacyjnych do godnego przyjęcia tego sakramentu. Bezpośrednim przygotowaniem będzie spowiedź. Zapraszamy także ich świadków, rodziców i chrzestnych w środę na godz. 17.45.
  4. „Przez tę ziemię przeszedł Pan” – jest to oratorium Jana Kantego Pawluśkiewicza, które zostanie wykonane w sobotę 11 maja o godz. 20.30 w archikatedrze. Zapraszamy.
  5. Przed katedrą będzie można złożyć ofiarę do puszki Caritas na wakacyjne dzieło pomocy dzieciom „Nadzieja radości”.

 

 

 

Słowo życia:

Czy miłujesz mnie więcej, aniżeli ci?

Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham

 

Z sercem pełnym wdzięczności, sławimy dziś Chrystusa, Pana życia i śmierci, który woła każdego z nas po imieniu i pyta o miłość. Naszą odpowiedzią jest odważne świadectwo wiary, które nie lęka się cierpienia dla imienia Jezusa.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy byli na co dzień prawdziwymi świadkami Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego.