1. Dziś, w III niedzielę wielkanocną, rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia. Jego celem jest ponowne odkrywanie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w  Kościele i  w osobistym życiu człowieka.
  2. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Dodatkowa Msza święta – o godz. 17.00.
  3. Rozpoczyna się maj, najpiękniejszy miesiąc w roku, poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. Nabożeństwo majowe w naszym sanktuarium odprawiać będziemy codziennie: w dni zwykłe o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 18.00.
  4. Za tydzień, 3 maja, w liturgii będziemy przeżywać IV Niedzielę Wielkanocną. O godz. 10.00, z racji rocznicy Konstytucji 3 Maja,  ksiądz arcybiskup Stanisław Budzik odprawi w intencji Ojczyzny Mszę świętą z udziałem przedstawicieli władz miasta i województwa. Liturgiczna Uroczystość NMP Królowej Polski będzie obchodzona w sobotę, 2 maja. Główne Msze święte o godz. 9.00 i 19.00.

 

 

Słowa życia:

Ukaż nam, Panie, Twoją ścieżkę życia

 

Zmartwychwstały Pan żyje pośród nas i objawia swoją wielką moc. Niech Jego Słowo rozprasza nasze ciemności, a Jego Ciało niech stanie się dla nas Chlebem Życia.
Umocnieni Bożym błogosławieństwem, nieśmy radość paschalną naszym braciom.