1. Dziś, w III niedzielę wielkanocną, rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego celem jest odkrywanie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w Kościele i w osobistym życiu człowieka. Przypominamy, że w archikatedrze każdego miesiąca ks. prof. Mirosław Wróbel prowadzi Szkołę Słowa Bożego. Zapraszamy do udziału w kolejnym spotkaniu w czwartek 18 kwietnia o godz. 19.45.
  2. Dzień 14 kwietnia jest obchodzony jako Święto Chrztu Polski, upamiętniające wydarzenie z 966 r. uznawane za początek Państwa Polskiego. Mszy św. o godz. 10.00 w intencji Ojczyzny przewodniczyć będzie abp Stanisław Budzik. Po liturgii złożenie wieńców pod Krzyżem Misyjnym.
  3. We wtorek 16 kwietnia, podczas Mszy św. o godz. 19.00, bp Józef Wróbel udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Siostry Służki Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej, które mówić będą o objawieniach Maryjnych w Gietrzwałdzie i o wartości modlitwy Różańcowej.
  5. W niedzielę 28 kwietnia o godz. 15.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej naszej parafii.
  6. Na prośbę dyrektor Zespołu Przedszkolnego nr 2 przy ul. Farbiarskiej informujemy, iż w placówce są wolne miejsca. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę na Seminarium Duchowne w Lublinie. Zbierał je kleryk Piotr, który pochodzi z naszej parafii i 4 maja przyjmie święcenia diakonatu. Pamiętajmy o modlitwie w intencji powołań i za powołanych.

Słowo życia:

Bóg wskrzesił Jezusa z martwych,

czego my jesteśmy świadkami

Chrystus zmartwychwstał i żyje pośród nas. Pragnie, aby Jego życie objawiało się w nas i było dla innych świadectwem miłującej obecności Boga.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem prośmy o dar osobistego spotkania z Chrystusem w rozważaniu Jego Słowa i w każdej Eucharystii. Niech to spotkanie czyni nas Jego świadkami.

14 kwietnia 2024 r.