1. Dziś rozpoczyna się XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.
  2. W poniedziałek, w ramach Tygodnia Biblijnego, podczas Mszy świętej o godz. 19.00 słowo Boże wygłosi ks. prof. Mirosław Wróbel, moderator Dzieła Biblijnego w archidiecezji. Liturgii będzie przewodniczył ksiądz biskup Ryszard Karpiński, który w tym dniu obchodzi 62. rocznicę święceń kapłańskich.
  3. W piątek, 23 kwietnia, przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. O godz. 19.00 odprawimy Mszę świętą w intencji ks. Grzegorza Grabarczyka z okazji jego imienin.

 

Słowo życia:

Bóg wskrzesił Jezusa z martwych,

czego my jesteśmy świadkami

Chrystus zmartwychwstał i żyje pośród nas. Pragnie, aby Jego życie objawiało się w nas i było dla innych świadectwem Jego miłującej obecności. Umocnieni Bożym błogosławieństwem prośmy o dar osobistego spotkania z Chrystusem w rozważaniu Jego Słowa i w każdej Eucharystii, abyśmy mogli być Jego świadkami.