1. Dziś, w III niedzielę wielkanocną, rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego celem jest ponowne odkrywanie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w  Kościele i  w osobistym życiu człowieka. Przypominamy, że w archikatedrze, każdego miesiąca ks. prof. Mirosław Wróbel prowadzi Szkołę Słowa Bożego. Cieszymy się, że wielu parafian gromadzi się również na czytaniu Pisma świętego podczas spotkań w grupach sąsiedzkich. Najbliższe spotkania sąsiedzkie planujemy w maju.
  2. W poniedziałek podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ksiądz biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  3. We wtorek o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców młodzieży z naszej parafii przygotowującej się do bierzmowania.
  4. W czwartek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna w intencji uczestników akcji Lubelszczyzna dla Syrii. Jest to inicjatywa Wojewody Lubelskiego, który we współpracy z organizacją kościelną Pomoc Kościołowi w Potrzebie zainicjował akcję społeczną, mającą na celu zebranie środków finansowych, z przeznaczeniem na odbudowę domów w Aleppo i innych miastach Syrii.
  5. W tych dniach nasz Parafialny Zespół Caritas obchodzi 15 rocznicę powstania. O godz. 11.30 zostanie(ła) odprawiona Msza święta w intencji ofiarodawców i wszystkich niosących wsparcie najuboższym. Przypomnijmy, systematyczną pomocą jest objętych ok 120 rodzin naszej parafii. Wspieramy bezdomnych, dzieci a także już drugi rok finansujemy co miesiąc jedną rodzinę w Syrii.
  6. Caritas Archidiecezji Lubelskiej organizuje kurs języka niemieckiego dla kobiet chętnych podjąć pracę opiekunki osób starszych w Niemczech. Kurs obejmuje 120 godzin lekcyjnych i pod względem merytorycznym przygotowuje opiekunki do pracy w Niemczech. Jego koszt to 500zł. Początek kursu – 7 maja. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  7. Dziś przed katedrą studenci KUL zbierają ofiary przeznaczone na piknik dla dzieci.

Słowo życia:

Bóg wskrzesił Jezusa z martwych,

czego my jesteśmy świadkami

Chrystus zmartwychwstał i żyje pośród nas. Pragnie, aby Jego życie objawiało się w nas i było dla innych świadectwem Jego miłującej obecności. Umocnieni Bożym błogosławieństwem prośmy o dar osobistego spotkania z Chrystusem w rozważaniu Jego Słowa i w każdej Eucharystii, abyśmy mogli być Jego świadkami.