1. Dziś, w III niedzielę wielkanocną, rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego celem jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Przypominamy, że w archikatedrze każdego miesiąca odbywa się Szkoła Słowa Bożego. Najbliższe spotkanie odbędzie się czwartek o godz. 20.00.

 

  1. W czwartek o godz. 19.00 Ksiądz Biskup Ryszard Karpiński udzieli młodzieży gimnazjalnej naszej parafii sakramentu bierzmowania. Przez cały rok szkolny młodzież była przygotowywana w małych grupach formacyjnych do godnego przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. Bezpośrednim przygotowaniem będzie spowiedź. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania, ich świadków a także rodziców i chrzestnych w środę na godz. 17.00.

 

  1. W dniach 14-16 kwietnia w Gnieźnie i Poznaniu odbędą się centralne uroczystości Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. W archikatedrze lubelskiej, w piątek 15 kwietnia o godz. 19.00, pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Wielgusa zostanie odprawiona Msza święta dziękczynna, w której będzie uczestniczył Chór KUL, który obchodzi swój jubileusz z okazji 95-lecia istnienia. Po Mszy świętej zapraszamy na uroczysty koncert „Te Deum” – Antona Brucknera (na orkiestrę symfoniczną, chór i kwartet solistów).

 

 

  1. Za tydzień przyjadą do nas przedstawiciele młodzieży z Ukrainy, z Niemirowa. Z tej parafii ponad 30. osobową grupę młodzieży będziemy gościli w naszej parafii podczas ŚDM.

 

Słowo życia:

Czy miłujesz mnie więcej, aniżeli ci?

Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham

 

Z sercem pełnym wdzięczności, sławimy dziś Chrystusa, Pana życia i śmierci, który woła każdego z nas po imieniu i pyta o miłość. Naszą odpowiedzią jest odważne świadectwo wiary, które nie lęka się cierpienia dla imienia Jezusa.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy byli na co dzień prawdziwymi świadkami Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego.