1. Dziś, w III niedzielę wielkanocną, rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego celem jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Przypominamy, że w archikatedrze każdego miesiąca odbywa się Szkoła Słowa Bożego. Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek o godz. 19.45.
  2. We wtorek, 3 maja, przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w archikatedrze będą odprawiane w porządku niedzielnym, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 13.00. Główną Mszę świętą o godz. 10.00 odprawi ksiądz biskup Mieczysław Cisło z udziałem przedstawicieli władz miasta, samorządu lokalnego, organizacji kombatanckich i szkół. Natomiast wieczorem zapraszamy na czuwanie Maryjne.
  3. Rozpoczyna się maj, najpiękniejszy miesiąc w roku, poświęcony w sposób szczególny Matce Bożej. Nabożeństwo majowe w naszym sanktuarium odprawiać będziemy codziennie: w dni zwykłe o godz. 18.30, a w niedziele o godz. 18.00.
  4. W tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Okazja do odnowienia ducha w sakramencie pokuty. Zapraszamy na Mszę świętą z udziałem dzieci w piątek o godz. 17.00. Nabożeństwo I Soboty rozpoczniemy Eucharystią o godz. 9.00.
  5. Dziś o godz. 20.00 w archikatedrze rozpoczyna się festiwal: Lubelska Wiosna Organowa. Jest to cykl koncertów organowych, które będą odbywały się w kolejne niedziele maja. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły na plakacie.
  6. Przed katedrą będzie można złożyć ofiarę do puszki Caritas na wakacyjne dzieło pomocy dzieciom „Nadzieja radości”.

 

 

Słowo życia:

Czy miłujesz mnie więcej, aniżeli ci?

Tak, Panie, Ty wiesz, że Cię kocham

 

Z sercem pełnym wdzięczności, sławimy dziś Chrystusa, Pana życia i śmierci, który woła każdego z nas po imieniu i pyta o miłość. Naszą odpowiedzią jest odważne świadectwo wiary, które nie lęka się cierpienia dla imienia Jezusa.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy byli na co dzień prawdziwymi świadkami Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego.