1. Nie zapominajmy o duchowym przygotowaniu do Świąt, w którym pomogą rekolekcje. Nauki rekolekcyjne głoszone są dziś podczas wszystkich Mszy świętych oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 6.15, 9.00 i 19.00 [Program rekolekcji].
  2. Dzisiaj o godz. 20.00 Chór Archikatedry wystąpi z koncertem adwentowym. Szczegóły na plakacie w kruchcie katedry. Zapraszamy.
  3. W poniedziałek, podczas Mszy św. o godz. 19.00 biskup Adam Bab udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  4. Trwa Nowenna do Bożego Narodzenia. Odprawiamy ją dzisiaj po Mszy św. o 17.00, w dni powszednie o godz. 18.30, zaś 24 grudnia przed Pasterką.
  5. Zapraszamy na kiermasz świąteczny przed Archikatedrą. Dochód przeznaczamy na wsparcie zimowiska dla dzieci zaangażowanych w życie parafii. Dziękujemy także za udział w przygotowaniu paczek dla dzieci Starego Miasta. Złożone dary – owoc miłości bliźniego – zostaną przekazane potrzebującym.
  6. Za tydzień – 24 grudnia – przypada IV niedziela adwentu. Ponieważ jest to Wigilia Bożego Narodzenia, Msze święte będziemy sprawowali tylko do godz. 13.00. Popołudnie i wieczór świętujemy w domach. Pasterką o północy rozpoczniemy liturgiczny obchód Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy do świętowania tych szczególnych dni w archikatedrze.
  7. W kruchcie kościoła można nabyć „Świecę Caritas”. Dochód jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  8. Polecamy prasę katolicką, której lektura pomoże nam w przeżywaniu adwentu i przygotowaniu do świętowania Narodzenia Chrystusa Pana.

Słowo życia:

Pan jest blisko, Mocarz, który daje zbawienie!

Na spotkanie z Chrystusem możemy iść tylko w postawie otwartej ku braciom, w postawie miłości. To w niej ludzie rozpoznają bliskość i dobroć Boga, która kruszy ich serca i skłania je do nawrócenia.

Radujmy się w Panu i prośmy o Jego błogosławieństwo, abyśmy przygotowali nasze serca na Boże Narodzenie w nas.

17 grudnia 2023 r.