1. Rozpoczęły się rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne głoszone są dziś podczas wszystkich Mszy świętych oraz w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 6.15, 00 i 19.00.

 

  1. W poniedziałek, podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ksiądz biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.

 

  1. Trwa Nowenna do Bożego Narodzenia. Odprawiamy ją codziennie o godz. 18.30.

 

  1. Organizacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” organizuje zbiórkę elektrośmieci. Zużyty sprzęt można złożyć na Placu Katedralnym przy kiosku w sobotę, 23 grudnia do godz. 10.00. Wesprzemy w ten sposób misje w Afryce.

 

  1. W kruchcie archikatedry można nabyć „Świecę Caritas”. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie paczek dla dzieci Starego Miasta. Pod wieńcem adwentowym już zostało złożone wiele darów, które zostaną przekazane potrzebującym.

 

  1. Za tydzień, 24 grudnia – IV niedziela adwentu. Z racji wigilii Bożego Narodzenia Msze święte będziemy sprawowali tylko do południa, ostatnia o godz. 13.00. Mszą świętą o północy rozpoczynamy świętowanie Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

 

 

Słowo życia:

Pan jest blisko, Mocarz, który daje zbawienie!

 

Na spotkanie z Chrystusem możemy iść tylko w postawie otwartej ku braciom, w postawie miłości. To w niej ludzie rozpoznają bliskość i dobroć Boga, która kruszy ich serca i skłania je do nawrócenia.

Radujmy się w Panu i prośmy o Jego błogosławieństwo, abyśmy przygotowali nasze serca na Boże Narodzenie w nas.