1. Rozpoczęły się rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne głoszone są dziś podczas wszystkich Mszy świętych oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 6.15, 00 i 19.00.
  2. W poniedziałek, podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ksiądz biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  3. Dziś rozpoczyna się Nowenna do Bożego Narodzenia. Odprawiać ją codziennie o godz. 18.30 a w niedziele o 18.00.
  4. Od kilku lat mieszkańcy Lublina pielgrzymują w okresie adwentu do sanktuariów maryjnych. W najbliższą sobotę 22 grudnia będą uczestniczyć we Mszy świętej roratniej na godz. 6.15 w naszym sanktuarium. Zapraszamy.
  5. W kruchcie archikatedry można nabyć „Świecę Caritas”. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie paczek dla dzieci Starego Miasta. Pod wieńcem adwentowym już zostało złożone wiele darów, które zostaną przekazane potrzebującym.

 

 

 

Słowo życia:

Pan jest blisko, Mocarz, który daje zbawienie!

 

Na spotkanie z Chrystusem możemy iść tylko w postawie otwartej ku braciom, w postawie miłości. To w niej ludzie rozpoznają bliskość i dobroć Boga, który kruszy ich serca i skłania je do nawrócenia. Radujmy się w Panu i prośmy o Jego błogosławieństwo, abyśmy przygotowali nasze serca na błogosławiony czas Narodzenia Pańskiego.