1. Rozpoczęły się rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne głoszone są dziś podczas wszystkich Mszy świętych oraz w poniedziałek i wtorek o godz. 6.15, 00 i 19.00.
  2. W poniedziałek, podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ksiądz biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  3. Jutro rozpoczyna się Nowenna do Bożego Narodzenia. Odprawiać ją codziennie o godz. 18.30 a w niedziele o 18.00.
  4. W czwartek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na Szkołę Słowa Bożego.
  5. Od kilku lat mieszkańcy Lublina pielgrzymują w okresie adwentu do sanktuariów maryjnych. W najbliższą sobotę 21 grudnia będą uczestniczyć we Mszy świętej roratniej na godz. 6.15 w naszym sanktuarium. Zapraszamy.
  6. W kruchcie archikatedry można nabyć „Świecę Caritas”. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie paczek dla dzieci Starego Miasta. Pod wieńcem adwentowym już zostało złożone wiele darów, które zostaną przekazane potrzebującym.
  7. Za tydzień, w czwartą niedzielę adwentu, zaplanowane jest kolejne wydarzenie parafialne dotyczące tajemnicy Eucharystii. Będziemy rozważać prawdę o Słowie, które stało się Ciałem. W tym dniu ustawimy przed ołtarzem Ewangeliarz, a pod nim pusty żłóbek. Każdy z uczestników liturgii będzie mógł także otrzymać fragment Pisma Świętego – tekst Prologu Ewangelii św. Jana, by odczytać go uroczyście przy wigilijnym stole.

 

Słowo życia:

Przygotujcie drogę Panu,

prostujcie ścieżki dla Niego

 

Pan przyjdzie z mocą do tych, którzy są gotowi przyjąć Jego orędzie miłości i pokoju. Trwajmy przed Nim w pokorze Jana Chrzciciela i bądźmy dla siebie nawzajem cierpliwi i miłosierni.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, prośmy o łaskę prawdziwego nawrócenia.