1. Od środy rozpoczyna się Nowenna do Bożego Narodzenia. Odprawiać ją będziemy w niedzielę o godz. 18.00, zaś w dni zwykłe o 18.30. W środę podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ks. biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  2. Za tydzień rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Słowo Boże będzie głosił ks. Grzegorz Bzdyrak, pracownik Sądu Biskupiego w Lublinie.
  3. W dzisiejszym wydarzeniu szukamy odpowiedzi na pytania: jak i dlaczego świętować dzień święty? Co to znaczy, że jest to „Dzień Boga”? Jak mamy godnie przeżywać dzień Pański w okresie, kiedy nie zawsze możemy spotkać się we wspólnocie Kościoła? Trzecie przykazanie Boże mówi nam: Pamiętaj, abyś dzień święty święcił. Zatem niedziela nie powinna być zwykłym przerwaniem pracy, ale wspominaniem wielkich dzieł Bożych – szczególnie stworzenia, dniem radości i spotkania z Panem. W tym adwentowym czasie zachęcamy do osobistej medytacji nad tymi treściami. Pomocą może być refleksja, którą znajdziemy na naszej strony internetowej. Zapraszamy także, by osobistym gestem w domu była modlitwa słowami Dziesięciu Bożych przykazań i podziękowanie Bogu za konkretne dzieło stworzenia.
  4. Zapewne do wielu domów już zostały dostarczone opłatki wigilijne. Przed ołtarzem znajduje się kosz z poświęconymi opłatkami, gdyby ktoś jeszcze nie otrzymał, zapraszamy.
  5. W kruchcie katedry można nabyć „Świecę Caritas”. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie paczek dla dzieci Starego Miasta. Pod wieńcem adwentowym już zostało złożone wiele darów, które zostaną przekazane potrzebującym.

 

 

 

Słowo życia:

Pan jest blisko, Mocarz, który daje zbawienie!

 

Na spotkanie z Chrystusem możemy iść tylko w postawie otwartej ku braciom, w postawie miłości. To w niej ludzie rozpoznają bliskość i dobroć Boga, która kruszy ich serca i skłania je do nawrócenia. Radujmy się w Panu i prośmy o Jego błogosławieństwo, abyśmy przygotowali nasze serca na Boże Narodzenie w nas.