1. Od środy rozpoczyna się Nowenna do Bożego Narodzenia. Odprawiać ją będziemy w niedzielę o godz. 18.00, zaś w dni zwykłe o 18.30.

2. W środę po Mszy świętej o godz. 17.00 każdy będzie mógł otrzymać Betlejemskie Światło Pokoju i zanieść go do domu jako znak pokoju, nadziei i chęci czynienia dobra. To akcja Związku Harcerstwo Polskiego. Zapraszamy. Tego dnia podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ks. bp Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.

3. W czwartek o godz. 19.45 zapraszamy na Szkołę Słowa Bożego.

4. Za tydzień rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Słowo Boże będzie głosił ks. Krzysztof Napora, sercanin.

5. W kruchcie archikatedry można nabyć „Świecę Caritas”. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie paczek dla dzieci Starego Miasta. Pod wieńcem adwentowym już zostało złożone wiele darów, które zostaną przekazane potrzebującym.

6. Dziś została otwarta Brama Miłosierdzia. Rok Święty ma służyć  życiu miłosierdziem. Za chwilę, po uroczystym błogosławieństwie kończącym liturgię Mszę świętej, każdy będzie mógł podejść do chrzcielnicy, zanurzyć rękę w święconej wodzie i uczynić znak krzyża świętego. Ten gest ma wyrażać podjęcie decyzji wejścia w przestrzeń Bożego Miłosierdzia. Chrzcielnice znajdują się przy ołtarzach bocznych: NMP Płaczącej oraz św. Jana Pawła II. Łącznicy wręczą wszystkim chętnym „Przewodnik po drogach Miłosierdzia”, który może być dla nas pomocą w przeżyciu wydarzeń Roku Świętego. Znajdziemy w nim także informację o warunkach uzyskania odpustu zupełnego.

Słowo życia:

Pan jest blisko, Mocarz, który daje zbawienie!

Na spotkanie z Chrystusem możemy iść tylko w postawie otwartej ku braciom, w postawie miłości. To w niej ludzie rozpoznają bliskość i dobroć Boga, który kruszy ich serca i skłania je do nawrócenia. Radujmy się w Panu i prośmy o Jego błogosławieństwo, abyśmy przygotowali nasze serca na błogosławiony czas Roku Świętego.