1. Jutro, podczas Mszy świętej o godz. 19.00 nastąpi uroczysty obrzęd przekazania betlejemskiego światła pokoju. Zachęcamy, by przyjąć i zanieść światło z Betlejem do swoich domów, instytucji, ośrodków pomocy. Niech gromadzi nas na modlitwie, by pokój, który głosili aniołowie w noc Narodzenia zagościł w naszych sercach.
  2. Od czwartku rozpoczyna się Nowenna do Bożego Narodzenia. Odprawiać ją będziemy w niedzielę o godz. 18.00, zaś w dni zwykłe o 18.30. W czwartek podczas Mszy świętej          o godz. 19.00 ks. biskup Mieczysław Cisło udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania. Po liturgii zapraszamy na Szkołę Słowa Bożego.
  3. Od kilku lat mieszkańcy Lublina pielgrzymują w okresie adwentu do sanktuariów maryjnych. W najbliższą sobotę 18 grudnia będą uczestniczyć we Mszy świętej roratniej na godz. 6.15 w naszym sanktuarium. Zapraszamy.
  4. W piątek godz. 18.00 w sali obok kancelarii rozpoczną się warsztaty dla ojców. Zapisy przez Internet. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
  5. Za tydzień rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Słowo Boże będzie głosił ks. Tomasz Kościk, z parafii NSJ w Lublinie.
  6. W kruchcie archikatedry można nabyć „Świecę Caritas”. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie paczek dla dzieci Starego Miasta. Przy ołtarzu już zostało złożone wiele darów, które zostaną przekazane potrzebującym.

 

 

 

Słowo życia:

Pan jest blisko, Mocarz, który daje zbawienie!

 

Na spotkanie z Chrystusem możemy iść tylko w postawie otwartej ku braciom, w postawie miłości. To w niej ludzie rozpoznają bliskość i dobroć Boga, który kruszy ich serca i skłania je do nawrócenia. Radujmy się w Panu i prośmy o Jego błogosławieństwo, abyśmy przygotowali nasze serca na błogosławiony czas Narodzenia Pańskiego.