1. Dziś o godz. 16.00 odbędzie się zebranie łączników.

 

  1. W bocznej nawie katedry można obejrzeć wystawę, która prezentuje dorobek 40. letniej pracy posługi na rzecz Słowa Wydawnictwa GAUDIUM. Z tej też okazji w czwartek, 15 grudnia o godz. 20.00 odbędzie się koncert symfoniczny Oratorium na Boże Narodzenie Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu narodowej orkiestry symfonicznej oraz chóru Cameraty Silesia z Katowic. Przed koncertem odbędzie się promocja albumu Archikatedra Lubelska. Wstęp wolny. Zapraszamy.

 

  1. W piątek o godz. 19.00 ks. biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania. Po Mszy świętej zapraszamy na szkołę Słowa Bożego.

 

  1. Za tydzień rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Słowo Boże będzie głosił o. Piotr Stanisławczyk, franciszkanin.

 

  1. Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Bożego Narodzenia. Odprawiać ją będziemy w dni zwykłe o 18.30, w niedzielę o godz. 18.00.

 

  1. W kruchcie archikatedry można nabyć „Świecę Caritas”. Dochód ze sprzedaży świec jest przeznaczony na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

 

 

Słowo życia:

Przygotujcie drogę Panu,

prostujcie ścieżki dla Niego

 

Pan przyjdzie z mocą do tych, którzy są gotowi przyjąć Jego orędzie miłości i pokoju. Trwajmy przed Nim w pokorze Jana Chrzciciela i bądźmy dla siebie nawzajem cierpliwi i miłosierni.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, prośmy o łaskę prawdziwego nawrócenia.