1. Jutro rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Codziennie o godz. 18.30 w archikatedrze odprawiane będą nabożeństwa o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa. W kruchcie świątyni, na plakacie, znajdziemy program ekumenicznych spotkań modlitewnych w Lublinie.

2. Jutro podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ksiądz biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
3. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską. Wszystkim, których domy odwiedziliśmy dziękujemy za życzliwe przyjęcie. Szczególne podziękowanie kierujemy do tych, którzy zorganizowali po kolędowe spotkania sąsiedzie.

4. W czwartek, po Mszy świętej o godz. 19.00 zapraszamy na Szkołę Słowa Bożego.
5. W najbliższym czasie czeka nas wydarzenie parafialne, które będzie dotyczyło kolejnego tematu drogi miłosierdzia – przebaczenia. Dlatego w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 odbędzie się zebranie łączników.

6. Dziękujemy ks. Jarosławowi za podzielenie się doświadczeniem życia Kościoła na Ukrainie. Zachęcamy do wsparcia duchowego i materialnego.
7. W kościele św. Piotra Apostoła przy ulicy Królewskiej 9, we wtorki i piątki o godz. 19.00 będą się odbywały katechezy dla dorosłych i młodzieży, na które serdecznie zapraszamy. Są z nami przedstawiciele drogi neokatechumenalnej. Prosimy, by podzielili się z nami świadectwem życia we wspólnocie).

Słowo życia:
Jezus objawił swoją chwałę
i uwierzyli w Niego Jego uczniowie

Bóg raduje się każdym z nas, gdy żyjemy dla innych, służąc im darami, które otrzymaliśmy od Niego. Wtedy nasze życie staje się weselem, bo Bóg objawia w nim swoją chwałę.
Razem z Maryją, zatroskaną o nasze sprawy, prośmy Pana o błogosławieństwo, abyśmy potrafili, jak Ona, zaufać Chrystusowi.