1. We wtorek 18 stycznia rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Przewodnią myślą Tygodnia będą słowa z Ewangelii wg św. Mateusza: „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon”. Centralne nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się Archikatedrze Lubelskiej we wtorek o godz. 17.00. Zapraszamy.
  2. W przeddzień Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, w poniedziałek 17 stycznia obchodzony będzie  Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce pod hasłem:Moje myśli nie są myślami waszymi. Szczegółowy program znajdziemy na tablicy ogłoszeń. Z uwagi na obowiązujące ograniczenia zapraszamy do uczestnictwa w tych wydarzeniach w przestrzeni internetu.
  3. Jutro podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ksiądz biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.
  4. W czwartek o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych, którzy w ostatnich dwóch miesiącach przebywali w naszym hospicjum.
  5. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Odwiedziliśmy wszystkie domy, do który zostaliśmy zaproszeni. Pozostali mieszkańcy parafii gromadzili się w katedrze, by modlić się w intencji swoich rodzin i otrzymać kapłańskie błogosławieństwo. Dziękujemy za duchowe i materialne wsparcie naszej parafii.

 

Słowo życia:

Jezus objawił swoją chwałę

 i uwierzyli w Niego Jego uczniowie

 

Bóg raduje się każdym z nas, gdy żyjemy dla innych, służąc im darami, które otrzymaliśmy od Niego. Wtedy nasze życie staje się weselem, bo Bóg objawia w nim swoją chwałę.
Razem z Maryją, zatroskaną o nasze sprawy, prośmy Pana o błogosławieństwo, abyśmy potrafili, jak Ona, zaufać Chrystusowi.