1. Jutro podczas Mszy świętej o godz. 19.00 ksiądz biskup Ryszard Karpiński udzieli przygotowanym osobom sakramentu bierzmowania.

 

  1. W środę rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Codziennie o godz. 18.30 w archikatedrze odprawiane będą nabożeństwa o jedność wszystkich wyznawców Chrystusa. W kruchcie świątyni, na plakacie, znajdziemy program ekumenicznych spotkań modlitewnych w Lublinie. Natomiast już dziś świętujemy Dzień Judaizmu. Zapraszamy do Seminarium Duchownego na modlitewne spotkanie, które rozpocznie się o godz. 16.00.

 

  1. W tym tygodniu kończymy wizytę duszpasterską. Wszystkim, których domy odwiedziliśmy dziękujemy za życzliwe przyjęcie. Szczególne podziękowanie kierujemy do tych, którzy zorganizowali po kolędowe spotkania sąsiedzie.

 

  1. W przyszłą niedzielę 22 stycznia o godz. 16.00 w hali Globus w Lublinie odbędzie się koncert Betlejem w Polsce. Zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata. Zostaną one wykonane w nowych i oryginalnych aranżacjach. Zaśpiewają je gwiazdy estrady i osobowości muzyczne. Bilety w cenie 40 zł można nabyć w zakrystii lub przez internet.

 

 

Słowo życia:

Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym

 

Świadectwo Jana Chrzciciela o Chrystusie stawia nas wobec pytania: Czy jestem świadkiem Jezusa?

Niech łaska i błogosławieństwo Boga, naszego Ojca, zstąpi na nas, chrześcijan różnych wyznań, i uczyni nas autentycznymi świadkami Jego miłości pośród braci.