1. Już za tydzień przeżywać będziemy kolejne wydarzenie dotyczące tajemnicy Eucharystii. Zobaczymy w katedrze znajdujący się przed ołtarzem krzyż, który rozdziela ustawiony z cegieł mur. Symbolizuje on istniejące podziały i wrogość między nami, które swoją ofiarą pokonał Jezus Chrystus. Podczas liturgii zwrócimy uwagę na dwa momenty Eucharystii: akt pokuty i przekazanie znaku pokoju.
  2. Trwa święty czas Wielkiego Postu. Jego istotą ma być nasze nawrócenie, które dokonuje się w naszym wnętrzu, a nie tylko w sferze zwyczaju. Takiemu nawróceniu służą między innymi rekolekcje. Rozpoczną się one w V niedzielę Wielkiego Postu.
  3. We wtorek, 10 marca, rozpoczyna się nowenna przed Uroczystością św. Józefa.
  4. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiamy w dni zwykłe o godz. 18.30 ( w niedziele o 18.00), natomiast Drogę Krzyżową w piątek o godz. 18.00.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 ksiądz rektor naszego Seminarium będzie celebrował Mszę świętą w intencji Rzemieślników i ich rodzin.
  6. Dziś przy wyjściu z katedry będzie można złożyć ofiarę do puszki z przeznaczeniem na Krajowy Fundusz Misyjny Ad Gentes.

 

Słowo życia

To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie

 

Być uczniem Jezusa, to zgodzić się na krzyż ufając, że prowadzi on do chwały zmartwychwstania. Kontemplujmy przemienione Oblicze Chrystusa, abyśmy umocnieni Jego blaskiem każdego dnia razem z Nim  wyruszali w drogę naszych codziennych zadań i obowiązków. Niech Bóg nam błogosławi i oświeca nasze drogi światłem Ewangelii, abyśmy umocnili się w wierze.