1. Trwa święty czas Wielkiego Postu. Ma on pomóc w naszym nawróceniu. Temu celowi służą także rekolekcje, które rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu. Zapraszamy już dziś do uczestnictwa w tym ważnym wydarzeniu w życiu parafii.
  2. W czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do udziału w Szkole Słowa Bożego. Słowo Boga rodzi wiarę i służy przemianie życia.
  3. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej: o godz. 17.00 dla dzieci, o 18.00 dla młodzieży i dorosłych. Nabożeństwo Gorzkich Żali w pozostałe dni tygodnia o godz. 18.30, w niedziele o godz. 18.00.
  4. W przyszłą niedzielę, wypada 3 dzień miesiąca. Zapraszamy na czuwanie Maryjne. Modlitwom przewodniczyć będą przedstawiciele parafii Jastków.
  5. Dyrekcja i grono pedagogiczne Przedszkola nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 24 przy ulicy Niecałej 1 serdecznie zapraszają przyszłych przedszkolaków i uczniów. Szkoła oferuje naukę w przyjaznej i życzliwej atmosferze oraz stwarza możliwości wszechstronnego rozwoju dziecka. Dba o bezpieczeństwo i kształtowanie zdrowych nawyków podopiecznych. Więcej informacji na plakacie w kruchcie katedry i internetowej stronie szkoły.
  6. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiarą do puszki możemy wesprzeć „Krajowy Fundusz Misyjny Ad Gentes”. Dziękujemy za przekazanie jałmużny wielkopostnej na potrzeby misji.

Słowo życia

To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie

Na drodze Wielkiego Postu, Pan Jezus wprowadza nas na Górę Tabor, którą dla nas jest każda Eucharystia. Jezus, przemieniając się, chce i nas prowadzić do przemiany życia.

Niech Bóg nam błogosławi, abyśmy mocą Chrystusowego zmartwychwstania powstawali z naszych słabości i grzechów oraz doświadczali, że Bóg przyczynia się za nami i uzdalnia nas do ufności na wzór Abrahama – ojca naszej wiary.

25 lutego 2024 r.