1. Za dwa tygodnie przeżywać będziemy kolejne wydarzenie, którego tematem będzie „Niedziela – świętowaniem Dnia Chrystusa”. Program wszystkich wydarzeń znajdziemy w kruchcie katedry.
  2. W środę, wypada 3 dzień miesiąca. Zapraszamy czcicieli Matki Bożej na Wielkopostne czuwanie.
  3. W tym tygodniu wypada I Piątek miesiąca. Msza święta z udziałem dzieci o godz. 17.00. Spowiedź od godz. 16.00.
  4. Trwa święty czas Wielkiego Postu. Jego istotą ma być nawrócenie, które dokonuje się w naszym wnętrzu, a nie tylko w sferze zwyczaju. Takiemu nawróceniu służą między innymi rekolekcje. Rozpoczną się one w V niedzielę Wielkiego Postu.
  5. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiamy codziennie o godz. 18.30 zaś Drogę Krzyżową w piątek o godz. 18.00.
  6. Informujemy, że Obraz Matki Bożej Płaczącej został przewieziony do pracowni konserwatorskiej w Krakowie. Tam zostanie poddany konserwacji. W tym tygodniu rozpoczną się prace przy ołtarzu, których celem jest wykonanie zabezpieczeń antywłamaniowych. Zakończenie prac planowane jest do Świąt Wielkanocnych. W katedrze pozostała kopia obrazu.
  7. Dziękujemy o. Rafałowi za wygłoszone Słowo i podzielenie się doświadczeniem pracy na Wschodzie. Zachęcamy do duchowego i materialnego wsparcia.
  8. Dziś przy wyjściu z katedry będzie można złożyć ofiarę do puszki z przeznaczeniem na Krajowy Fundusz Misyjny Ad Gentes.

 

Słowo życia

To jest mój Syn umiłowany,

Jego słuchajcie

Na drodze wielkopostnej pokuty, Pan Jezus wprowadza nas na Górę Tabor, którą dla nas jest każda Eucharystia, aby formować nas, swoich uczniów. Każdy, kto razem z Nim dźwiga krzyż swoich codziennych obowiązków, doświadczy też mocy Jego zmartwychwstania.

Niech Bóg nam błogosławi i umacnia nas w wierności i miłości, która jest gotowa składać siebie w ofierze.